» » "Arif V 216" filmi hakkında düşüncelerim

"Arif V 216" filmi hakkında düşüncelerim

Yazar: Admin
25 Ocak 2018, Perşembe
181
0
"Arif V 216" filmi hakkında düşüncelerim


Yakınlarda bende herkes gibi "Arif V 216" filmini izlemeye gittim. Tabiiki Cem Yılmaz denince akla hemen komedi ve eğlence geliyor. Tabii Cem Yılmaz komedilerinde birer bilgi saklamayı sever ve bu bilgileri bize eğlenceli, komik yollarla anlatır. Cem Yılmazın yeni bilim-kurgu komedisi vizyonda ve herkes bu filmi izlemekte. Bulunduğum şehrin sinema salonunda bu filmin tüm seanslarının tüm yerleri dolu oluyordu. Sonunda bir boş yer bulup filmi izleme fırsatı yakaladım ve film hakkında düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Filmi 10 puanlık bir sistemde değerlendirecek olsam 10 üzerinde 9 verirdim. Tabi bunun sebebini birazdan anlatıcam.

Filmin tarihi senaryosunu Cem Yılmaz'ın yazdığı, yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak'ın yaptığı, bilim kurgu ve komedi türlerindeki 2004 çıkışlı türk filminden başlıyor. G.O.R.A. filmindende bildiğimiz gibi Arif Işık dünyada yaşamaya karar verir ve burada yaşar. Bunun ardından A.R.O.G. diye bir film çıktı 2008-de. Bununla Arifin hayat macerası ve fantazileri devam etti. Vee bu senede Gora gezegeninden olan 216 robotu ile Arifin yeni maceraları başlamaktadır.

Gezegeninden dünyaya gelen 216 insan olmak istemektedir. Tabii önce Arif bunu hoş karşılıyor ama bir sorun var. Dünya uzaydan gelen bir robottan çok korkuyor ve onu dünyada istemiyorlar. Bunun sunucu olarak ise Arif 216 ile birlikte zaman makinesini alıp başka zaman dilimine gitmek zorunda kalır. Böylece filmimiz tam konusuna giriş yapmaktadır. 70'lerde geçen film bu dönemin tüm kahramanlarını bize göstermektedir.

Çok uzatmak istemiyorum. Film dakkındaki düşüncelerimi söyleyim. Öncelikle ben Cem Yılmazı çok severim ve severekde izlerim. Bu filmini kaçırmak istemedim hiç ve izledim. Film beklediğimden dahada güzel ve eğlenceli olmuş. O yuzden bu filme 10 üzerinde 9 vermekteyim. Filmi sizlerinde gidip izlemenizi tavsiyye ederim.

Çok emek verildiği halinden belli. Belkide bugüne kadar gördüğümüz türk filmlerinin içinde en çok effekt kulanılmışı bu filmdir. Espiriler her yere adeta işlemiş. Eğlenmek istiyorsanız güzel bir seçenek, keyifli bir film.

Bu filmi bir bilim-kurgu komedisi adlandıra biliriz. Tabii içinde biraz fantazide var. Bu filmi birkere daha izleye bilirim. Hiç vakit kaybı olduğu söylenemez.

reklamlar indiriliyor...

Tüm hakları saklıdır.
Merakediyorum.Net © 2018